TEKLİF İSTE
Bizimle İletişime Geçinx

İftar Yemekleri

photo photo
photo photo

Beyaz Martı Davet Gemisi, on bir ayın sultanı Ramazan ayının sevincini özel davet ve organizasyonlarla en iyi şekilde karşılayacağınız alanlardan biridir. Ramazan bereketini sonuna kadar yaşayabilmek, iş temposunu, hiç kesilmeyen İstanbul trafiğini unutmak, iftar saatini çevrenizle, sevdiklerinizle huzur içinde bekledikten sonra orucunuzu açmak, İstanbul Boğazı’nı seyrederken daha keyifli olacaktır.

İstanbul’un her noktasından yükselen minareleri aynı anda görebilmek, ezan sesini her yerden duyabilmek, kalabalık sofraların bereketini birlikte yaşayabilmek için iftar davetleri organize edebilirsiniz.

Evlerde çok sayıda misafir ağırlayamayan veya özel davetler düzenlemek isteyen firmalar için, 100m2 genişliğe sahip donanımlı endüstriyel mutfağımızdan çıkan lezzetli yemeklerle, meşrubatlarla güzel bir akşam geçirmeniz hedeflenmektedir.

İstanbul Boğazı, insanların yoğun iş temposu, hiç kesilmeyen İstanbul trafiğinin getirdiği yorgunluğu unutma olanaklarından biridir. Sizlerin ve misafirlerin, huşu ve huzurla Ramazan bereketini yaşayabilmeniz için tüm detaylar düşünülerek iftar yemekleri organize edilmektedir.

Konuklara Hangi Yemekler İkram Edilmektedir?

Davet edilen konuklara oldukça geniş bir yemek yelpazesi sunulmaktadır. Etli yemek seven kişilere özel olarak; Et Sote, Hünkar Beğendi, Tas Kebabı, Patlıcan Kebabı, Kadınbudu Köfte, Sac Kavurma gibi yemekler sunulmaktadır. Et ile değil de daha çok sebze yemekleri ile arası olan kişiler için ise; Patates yemeği, Mantar Sote, Taze Fasulye Kavurması, Patlıcan Kızartması, Barbunyalı Taze Fasulye gibi yemek çeşitleri bulunmaktadır. Yemekler dışında çorbalar da ziyaretçilerin tam anlamı ile ağzına layık lezzette sahiptir. Domates Çorbası, Tarhana Çorbası, Şehriye Çorbası, Ezo Gelin Çorbası, Mercimek Çorbası başta olmak üzere birçok çorba çeşidi de bulunmaktadır. Yemeklerden sonra ise insanların canı tatlı istemektedir. İkram edilen tatlılar arasında; Baklava, Revani, Muhallebi, İrmik Helvası, Sütlaç, Şekerpare, Kalburabastı ve çok sayıda pasta çeşidi bulunmaktadır. Kısaca iftar yemekleri konusunda oldukça başarılı bir hizmet sunulmaktadır.