teknede dugun nasil olur

Teknede Düğün Nasıl Olur?

Yaz düğünlerinde farklı bir organizasyon gerçekleştirmek isteyen çiftler, tekne ve gemi organizasyonlarını tercih etmektedir. Teknede düğün nasıl olur sorusu, özellikle düğün sezonunun yaklaştığı dönemlerde en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Yakamoz eşliğinde, boğazın serin sularında gerçekleşecek bir düğün organizasyonu çiftler için olduğu kadar misafirler için de unutulmayacak bir gece olacaktır. Tekne düğünleri oldukça farklı ve eğlenceli organizasyonlar arasında yer almaktadır ancak kesinlikle doğru plan yapılmalı ve zamanı iyi ayarlanmalıdır.

Klasik düğünler içerisinde yer alan salon düğünlerinde açık ve kapalı mekan alternatifleri ile çevresel faktörlerden etkilenme riski en aza inerken, kır düğünleri gibi teknede düğün organizasyonları da çevresel faktörlerden etkilenebilen organizasyonlardır.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Teknede düğün nasıl olur sorusunda, yapılacak organizasyonun içeriğinin yanı sıra, hazırlık aşamasında dikkat edilmesi gereken faktörler de yer almaktadır. Bu organizasyonu gerçekleştirmek isteyen çiftlerin mevsim seçimi en önemli kriterdir. Bu organizasyonda, ilkbahar ve yaz ayları tercih edilmelidir. Sonbahar mevsiminin ilk aylarında da yağmur ihtimali olmayan günler de tercih edilebilmektedir. Ancak her zaman uygun mevsim dönemlerinde de yağmur riski bulunmaktadır.

Çevresel faktörleri göz önünde bulundurduktan sonra teknede düğün organizasyonu için detaylı firma araştırmasına girilmelidir. Mekan süslemesinden, yiyecek menüsüne, davetiyeden, ikramlıklara kadar tüm detayların düşünüldüğü ve çiftlere uygun olarak düzenlendiği bir firma ile çalışılmalıdır.

Organizasyon Sırasında Sunulan Alternatifler

Teknede düğün organizasyonlarında genellikle fotoğraf ve video çekimi, paket halinde sunulmaktadır. Ancak, bazı organizasyon şirketlerinde bu hizmetler ekstra ücret karşılığında verilmektedir. Bu nedenle, organizasyon firması ile görüşmeye gidilirken, tüm detaylar not alınmalı ve bu hizmetin sunulup sunulmadığı da sorulmalıdır.

Bu düğün organizasyonlarında en korkulan durum, organizasyonun içeriği değil, hava şartlarının tüm planları altüst etmesidir. Bu nedenle, organizasyon şirketleri, yağmur ve fırtına ihtimaline karşı, alternatif bir plan daha yapabilmekte ve bu durumun yaşanması halinde organizasyon alternatif bir mekanda gerçekleşebilmektedir.

Bu planlamalardan sonra ise geriye kalan organizasyonun en keyifli seçenekleri arasında yer alan mekan süsleme, davetiye ve nikah şekeri seçimlerini yapmak kalacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.